Zaraz po tym jak człowiek zdecyduje się jechać w podróż dookoła świata, musi zacząć ją planować. Jedną z podstawowych spraw jest trasa podróży. Jak się domyślacie wariantów na okrążenie globu  jest sporo. Bardzo dużo zależy od tego ile czasu chce się poświęcić na wycieczkę. Jedni odwiedzają trzy, cztery duże miasta samolotem i wracają do domy po miesiącu, inni robią to w 80 dni, a jeszcze inni jadą dookoła auto i jachtostopem przez 5 lat. My zdecydowaliśmy się na wariant pośredni – spędzimy w podróży około roku. Niektórym z Was może wydać się to sporo, jednak wierzcie nam, że biorąc pod uwagę wielkość naszej planety, czasu będzie nam z pewnością brakować.

Naszym głównym środkiem transportu na dużych odległościach będzie samolot. Kupiliśmy tzw. bilet Round The World. Polega to na tym, że aliansy linii lotniczych zrzeszające wielu różnych przewoźników na całym świcie sprzedają po względnie korzystnej cenie zestaw biletów pozwalających okrążyć ziemię dookoła. Podróż realizowana w ramach biletu RTW musi spełniać określone warunki. Nie będziemy się tutaj rozpisywać na temat zalet i wad tego typu usług – zainteresowanych odsyłamy do Google lub na nasz email. Dodamy tylko, że my zdecydowaliśmy się na ofertę Travel Nation (http://www.travel-nation.co.uk/roundtheworld/). Za rok damy znać czy jest godna polecenia.

Poniżej mapka z trasą przelotów jakie planujemy zrealizować w ramach naszego biletu RTW:


Pokaż Bilet lotniczy RTW na większej mapie

Kraje które planujemy odwiedzić:

Wielka Brytania, Japonia, Chiny (Hong Kong), Indonezja, Fidżi, Australia, Nowa Zelandia, Ekwador, Peru, Chile, Boliwia, Urugwaj, Argentyna, Brazylia, RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe

Jeżeli nie widzicie mapki z krajami prawdopodobnie nie macie zainstalowanego Adobe Flash Player lub macie zablokowany dostęp do serwera na którym znajduje się plik.
Uproszczona wersja mapy znajdziecie tutaj.

Plany jak to plany czasem ulegają zmianie. O wszystkich modyfikacjach trasy będziemy komunikować na bieżąco.